Arstiabi, apteegid

Ava kõik vastused

Piirangud ei kehti tervishoiuteenuste, sh taastusraviteenuse osutamisele. Ühtlasi võib taastusraviks kasutada tervishoiuasutuses asuvaid basseine.

Viimati uuendatud: 14.04.2021 15:48

Kas said vastuse oma küsimusele?

Koroonaviiruse kahtluse ja ägeda haigestumise korral rahastab Eesti Haigekassa ka ravikindlustuseta inimese arstiabi.

Kui arvad, et oled nakatunud, võid telefoni teel võtta ühendust perearsti või lähima perearstikeskusega. Sealt suunatakse Sind vajaduse korral testimisele ja juhendatakse, kuidas tervisemurede korral toimida. Arve esitatakse Eesti Haigekassale ja Sa ise seda tasuma ei pea.

Ravikindlustuse saamise kohta leiad lisateavet Eesti Haigekassa veebilehelt.

Viimati uuendatud: 16.03.2021 12:42

Kas said vastuse oma küsimusele?

Eestis viibiv välismaalane saab vajadusel nõu lihtsamate terviseprobleemide korral, juhiseid esmaabiks ning vajadusel ka infot tervishoiukorralduse kohta perearsti nõuandetelefonilt numbril +372 6346630 (tasuta, kui välismaalasel on leping kohaliku telefonioperaatoriga ja kõneminutite hulk mahub lepingusse) või Eestist helistades 1220 (kõneminuti hind Elisa võrgus 30 senti kõneminuti kohta, Tele2 võrgus 23 senti kõneminuti kohta ning Telia võrgus 22,78 senti kõneminuti kohta). Helistajad jäetakse kõneoote järjekorda kuni 45 minutiks.

Perearsti nõuandetelefonil nõustavad perearstid ja pereõed ööpäevaringselt nii eesti kui ka vene keeles. Ingliskeelset nõustamist osutatakse iga päev kella 15.00-st kuni 17.00-ni.

Koroonaviiruse sümptomite korral peavad Eestis viibivad välismaalased ja ravikindlustuseta isikud võtma ühendust lähima perearstikeskusega. Juhul, kui on kahtlus ülemiste hingamisteede viirushaigustele (palavik, kuiv köha, hingamisraskused), teenindatakse patsiente sõltumata sellest, kas ta kuulub nimistusse või ei - tegemist on vältimatu abiga, mida peab andma iga perearst. Seejärel otsustab sealne perearst, kas koroonatest on vajalik või mitte.

Soovi korral on võimalik teha tasuline koroonatest ka ilma perearsti poole pöördumata. Tasulise testimise teenusepakkujaid on mitmeid: Confido https://broneerimine.confido.ee/ , Medicum https://www.medicum.ee/ , SYNLAB https://minu.synlab.ee/toode/koroonaviiruse-maaramine , Qvalitas Arstikeskus https://qvalitas.ee/et/ - nimekiri ei ole lõplik.

Viimati uuendatud: 16.03.2021 12:40

Kas said vastuse oma küsimusele?

Eestis viibivad välismaalased ja ravikindlustuseta isikud peavad sümptomite korral võtma ühendust lähima perearstikeskusega. Perearsti kaudu suunatakse testimisele kõik ülemiste hingamisteede viirushaiguste sümptomitega patsiendid olenemata vanusest, kaasuvatest haigustest ja ravikindlustuse olemasolust, sh patsiendid, kes ei kuulu perearsti nimistusse.

Ülemiste hingamisteede viirushaiguse sümptomitega patsiendid (nii perearstiga kui perearstita) võivad pöörduda ka perearsti nõuandeliini 1220 poole (24/7, sh ka pühade ajal), kust neid suunatakse vajadusel arsti poolt koroonaviiruse testimisele (saatekirju väljastatakse E-P 8.00-22.00). Perearsti nõuandetelefonil nõustavad perearstid ja pereõed nii eesti kui ka vene keeles. Ingliskeelset nõustamist osutatakse iga päev kella 15.00-st kuni 17.00-ni.

Välismaalastele on testimine tasuline, lennujaamas ja sadamas maksab see 52 eurot, mujal vastavalt teenuseosutaja hinnakirjale (jäädes vahemikku 58-75 eurot). Tasulist testimist osutavad:

Täpsem info on leitav ka aadressilt www.koroonatestimine.ee.

Oluline info:

  • Proovi andmisele tulles on kohustuslik kanda maski.
  • Proovi andmisele tuleb tulla täpselt kokkulepitud ajal (mitte varem ega ka hiljem).
  • Tulemused väljastatakse enamasti 24-48 tundi pärast proovi andmist testi teostanud asutuse poolt kokkulepitud viisil.
  • Tulemused on nähtavad Eesti isikukoodiga inimestel ka digilugu.ee keskkonnas.
  • Testitulemused raporteerib labor Terviseametile, kes positiivse tulemuse puhul võtab ühendust.
  • Terviseamet soovitab tulemuse saabumiseni olla eneseisolatsioonis.

Viimati uuendatud: 11.08.2021 21:30

Kas said vastuse oma küsimusele?

Täiendavat infot koroonaviiruse ja sellega seotud otsuste ning elukorralduse muutuste kohta saab infotelefonilt 1247.