EL digitaalne COVIDi vaktsineerimistõend

Ava kõik vastused

Täiskasvanute esmase vaktsineerimiskuuri läbimist kinnitav vaktsineerimistõend kehtib üheksa kuud. Täpsemalt: tõendi kehtimiseks ei tohi esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamisest (s.o. viimasest süstist, mis ei ole tõhustusdoos) olla möödas rohkem kui 270 päeva. Muudatus puudutab nii kõiki kehtivaid (ehk ka neid tõendeid, mis loodi, kui kehtivuseks loeti üks aasta) kui ka uusi vaktsineerimistõendeid.

Esmane vaktsineerimiskuur loetakse läbituks, kui on manustatud:

 • kaks doosi Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty
 • kaks doosi AstraZeneca vaktsiini Vaxzevria
 • kaks doosi Moderna COVID-19 vaktsiini Spikevax
 • üks doos Jansseni COVID-19 vaktsiini
 • üks doos vaktsiini peale läbipõdemist (nn vaktsineeritutega võrdsustatud, tõendil 1/1)

Kui oled saanud tõhustusdoosi, kehtib immuniseerimistõend hetkel tähtajatult.

Kuni 18-aastaste vaktsineerimistõend kehtib tähtajatult

Alates 12.04: kuni 18-aastaste laste ja noorte vaktsineerimistõend kehtib tähtajatult, sealjuures ka Euroopa Liidus piiriületusel. Juhul, kui noor saab peagi pärast vaktsineerimist täisealiseks, kehtib tema tõend 270 päeva alates viimasest vaktsiinisüstist.

Lähikontakti korral koroonaviirusesse nakatunuga on vaktsineeritud, kellele ei ole tehtud tõhustusdoosi, karantiinist vabastatud 9 kuud ehk 270 päeva pärast vaktsineerimist.

Need, kelle tõhustusdoos oli nende teine doos, peavad digilugu.ee oma tõendit uuendama, et kehtivust pikendada

Muudatus puudutab neid, kes enne 1. veebruari 2022:

 • said kaks ühedoosilist vaktsiini (nt üks doos Jansseni + tõhustusdoos)
 • said ühe doosi vaktsiini, põdesid haiguse läbi ning tegid seejärel tõhustusdoosi

Oluline! Kui tõhustusdoos on tehtud ja tõendit ei uuenda, arvestab kontrollrakendus 2/2 märkega tõendit eksklikult esmaseks vaktsineerimiskuuriks, mille kehtivusaeg on üheksa kuud. Tõendi uuendamisel märgitakse aga teiseks süstiks olnud tõhustusdoosi puhul manustamise kordsuseks 2/1

Kuidas tõendit uuendada, kui tõhustusdoos oli sinu teine doos?

 1. Sisene patsiendiportaali digilugu.ee ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID-ga 
 2. Vajuta vasakul rohelisele nupule „ELi digitaalsed COVIDi tõendid“
 3. Vajuta nupule „Alusta ELi digitaalse COVIDi tõendi loomist“
 4. Vali lehe all rippmenüüst tõend (ELi digitaalne COVIDi immuniseerimise tõend) ja vajuta nuppu „Edasi“
 5. Salvesta või prindi tõend. Aegunud tõend asendatakse digiloos automaatselt.

Viimati uuendatud: 18.01.2023 14:14

Kas said vastuse oma küsimusele?

Alates 11.04.2022: kuni 18-aastaste laste ja noorte vaktsineerimistõend kehtib tähtajatult, sealjuures ka Euroopa Liidus piiriületusel. Juhul, kui noor saab peagi pärast vaktsineerimist täisealiseks, kehtib tema esmase vaktsineerimise tõend 270 päeva alates viimasest vaktsiinisüstist.

Lähikontakti korral koroonaviirusesse nakatunuga on vaktsineeritud alaealised karantiinist vabastatud 9 kuud ehk 270 päeva pärast viimast vaktsineerimist.

Viimati uuendatud: 11.04.2022 13:55

Kas said vastuse oma küsimusele?

Logides sisse patsiendiportaali (www.digilugu.ee) saate vasakul üleval halli kuva taustal vahetada rolle, valides sealt sobiva rolli saab esindatavale vaktsineerimistõendi luua.

Viimati uuendatud: 05.06.2021 23:05

Kas said vastuse oma küsimusele?

Digitaalse covid tõendi saate luua ja alla laadida koheselt pärast seda kui vaktsineerija on vastava informatsiooni kandnud tervise infosüsteemi. Andmed vaktsineerimise kohta peab tervishoiuteenuse osutaja edastama tervise infosüsteemi ühe tööpäeva jooksul pärast seda, kui ta on immuniseerimise teatise enda infosüsteemis kinnitanud.

Viimati uuendatud: 11.08.2021 14:40

Kas said vastuse oma küsimusele?

Ei pea, iga inimene, kes on saanud COVID-19 vaktsiini, saab endale vaktsineerimistõendi patsiendiportaali (www.digilugu.ee) sisse logides. Juhul, kui patsiendiportaalis ei ole teie vaktsineerimise kohta infot laekunud tuleb info saamiseks pöörduda vaktsineerimist teostanud tervishoiuteenuse osutaja poole.

Viimati uuendatud: 11.08.2021 14:39

Kas said vastuse oma küsimusele?

Patsiendiportaali (www.digilugu.ee) sisse logides saab COVID-19 vaktsiini saanud inimene endale immuniseerimise tõendi luua või taasesitada eelnevalt loodud kehtivaid tõendeid. Patsiendiportaalis saab tõendi avada ja alla laadida. Kontrollis saab vaktsineerimistõendi esitada nutiseadmes või paberil prindituna.

Eestlased ja Eesti isikukoodi omavad välismaalased, kes ei saa endale ise patsiendiportaalis EL COVID tõendeid luua, saavad selleks avalduse esitada ka kõigis Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktides. Soovijatel tuleb täita avaldus ning viia see sobivasse Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkti. Seejärel saadetakse EL COVID tõend kolme tööpäeva jooksul inimese e-posti aadressile. Täpsema info leiab TEHIKu veebilehelt.

Viimati uuendatud: 18.10.2021 10:36

Kas said vastuse oma küsimusele?

Täiendavat infot koroonaviiruse ja sellega seotud otsuste ning elukorralduse muutuste kohta saab infotelefonilt 1247.