Vaktsineerimiseks saab aega broneerida:
Vanemaealiste ja riskirühmade vaktsineerimisega jätkavad ka perearstid.
Kui vajad COVID-19 vaktsineerimiseks täiendavat nõustamist, soovitame konsulteerida oma perearstiga või helistada perearsti nõuandetelefonile 1220 või 634 66 30. Kõnedele vastavad ööpäevaringselt meedikud. Nõustatakse eesti ja vene keeles (ingliskeelset nõu saab iga päev 15:00-17:00).
Viimati uuendatud: 06.09.2023 13:59
Kas said vastuse oma küsimusele?
Kui kahtlustad haigestumist või oled oled COVID-19 positiivne, siis mistahes haigussümptomite korral püsi kodus. Väldi kontakte teiste inimestega, järgi käte- ja hingamisteede hügieeni. Kui vähegi võimalik, lase kõik eluks vajalik endale kontaktivabalt koju toimetada. Võimalusel tee koroonaviiruse test.
Kui kahtlustad haigestumist:
Välismaalased ja ravikindlustuseta isikud saavad sümptomite korral vajadusel võtta ühendust lähima perearstikeskusega. Juhul, kui on kahtlus ülemiste hingamisteede viirushaigustele (palavik, kuiv köha, hingamisraskused), teenindatakse patsiente sõltumata sellest, kas ta kuulub perearsti nimistusse või ei.
Testimine:
Kui oled haigestunud COVID-19sse:
Kui sinu koroonatesti tulemus on positiivne, aga haigusnähte pole:
Viimati uuendatud: 30.11.2022 09:22
Kas said vastuse oma küsimusele?
COVID-19 haigega lähikontaktis olles on soovitatav jääda vähemalt viieks päevaks isolatsiooni ning jälgida oma tervist. Eriti oluline on vältida kontakti koroonaviiruse riskirühma kuuluvate inimestega (olenemata nende vaktsineerimisstaatusest). Kui täielik isoleeritus ei ole võimalik, kanna kaitsemaski, mis katab tihedalt nina ja suu.
Isolatsioonipäevi arvestatakse lähikontakti toimumisest.
Hea teada: vajadusel on sümptomiteta lähikontaktsele võimalik väljastada arsti otsusel ka haigusleht kuni viieks päevaks.
Viimati uuendatud: 30.06.2022 15:37
Kas said vastuse oma küsimusele?