Sportimine, laagrid, trennid, huviringid, noortekeskused

Ava kõik vastused

Kaitsemask on soovituslik

Rahvarohketes siseruumides on soovituslik kanda maski, eriti riskirühmadel. Eelistatud on meditsiiniline või sellega võrdsustatud mask (nt FFP1-3 mask või N95 respiraator), mis tõkestab koroonaviiruse edasikandumist tõhusalt.

Hajutatus

Hoia võimalusel mõistlikku distantsi ning pese või desinfitseeri regulaarselt käsi.

Viimati uuendatud: 05.04.2022 10:46

Kas said vastuse oma küsimusele?

Haridus- ja Teadusministeerium on koostanud juhendi "Praktilised juhised laagrite ja malevate korraldamiseks COVID-19 nakkuse leviku perioodil". Lisainfo vajadusel pöörduge palun e-posti aadressil info@hm.ee või telefonidel 5690 0535 ja 5690 0340.

Viimati uuendatud: 22.10.2021 00:26

Kas said vastuse oma küsimusele?

Spordivõistlustel, spordi- ja liikumisüritustel kehtivad järgmised reeglid:

Kaitsemask

Avalikus siseruumis on kaitsemask kohustuslik, välja arvatud juhul, kui maski ei ole võimalik või mõistlik kanda (näiteks vahetul sportimisel, veega kokkupuutel, duširuumis, saunas ja basseini ääres jne). Eelistatud on meditsiiniline või sellega võrdsustatud mask (nt FFP1-3 mask või N95 respiraator), mis tõkestab tõhusalt koroonaviiruse delta tüve edasikandumist. Maskina ei lähe arvesse sall, torusall, krae, visiir või muu ese, mis ei ole selgelt mõeldud kaitsemaskina kandmiseks. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed. Kui inimene ei saa tervislikel põhjustel maski kanda, peab ta vastunäidustuse kohta esitama arsti tõendi.

Hajutatus

Siseruumides nagu ka vabas õhus toimuvatel tegevustel on oluline tagada hajutatus., desovahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmine vastavalt Terviseameti juhistele.

Viimati uuendatud: 15.03.2022 21:09

Kas said vastuse oma küsimusele?

Täiendavat infot koroonaviiruse ja sellega seotud otsuste ning elukorralduse muutuste kohta saab infotelefonilt 1247.