Täiendavat infot koroonaviiruse ja sellega seotud otsuste ning elukorralduse muutuste kohta saab infotelefonilt 1247.

Ajateenistus

Ava kõik vastused

Nii 1. kui ka 2. jalaväebrigaadi väeosadesse saad paki saata Omnivaga. Ära mine isiklikult pakki kohale toimetama! Kirjuta paki peale ajateenija nimi ja allüksus (pataljon). Ära pane pakki kiiresti riknevaid tooteid, sest pakkide kättetoimetamine võib aega võtta.

Aadressid, kuhu pakid saata:

  1. Kuperjanovi jalaväepataljon: Kose tee 3a, 65603 Võru, Võru maakond
  2. Tapa sõjaväelinnak: Loode 35, 45106 Tapa, Lääne-Viru maakond
  3. Paldiski sõjaväelinnak: Rae põik 1, 76806 Paldiski, Harju maakond
  4. Jõhvi sõjaväelinnak: Pargi 55, 41537 Jõhvi, Ida-Viru maakond

Viimati uuendatud: 06.10.2020 17:10

Kas said vastuse oma küsimusele?

Haigestunud ajateenija isoleeritakse teistest kuni ravi lõpuni.

Ajateenijad ja tegevväelased, kes on potentsiaalselt koroonahaigega kokku puutunud, jäävad aktiivsest väljaõppe tegevusest kõrvale kaheks nädalaks. Sel ajal tuuakse sõdurile termosega väeosa sööklast toitu ja jäetakse talle ukse taha. Tühjad termosed desinfitseeritakse. Nii väljaõppelt eraldatud kui ka väeosades väljaloata sõduritega saad Sa ühendust, kui helistad talle mobiilile. Sul on võimalik talle ka linnakusse pakk saata, kas posti teel või jättes oma paki väeosa pääslasse.

Viimati uuendatud: 06.10.2020 17:10

Kas said vastuse oma küsimusele?

Arstlikku komisjoni kutsutakse kutsealused kindlaks kellaajaks ning ükshaaval. Kõikidele tagatakse isikukaitsevahendid ning pinnad puhastatakse pärast iga kutsealuse vastuvõttu.

Enne arstlikku komisjoni ava kindlasti oma e-terviseandmed patsiendiportaalis digilugu.ee ning sisesta kaitseväeteenistuse veebi www.kaitsevaeteenistus.ee enda kontonumber, soovi korral ka usuline veendumus.

Viimati uuendatud: 06.10.2020 17:11

Kas said vastuse oma küsimusele?

Uued ajateenijad asuvad teenistusse 12. ja 13. oktoobril.

Korralduslik info

  • Soovi korral võib eelneval kokkuleppel Kaitseressursside Ametiga minna ise määratud väeossa kohale. Kokkuleppe sõlmimiseks tuleb pöörduda ameti peaspetsialisti poole, kelle kontaktid leiab kutsealune oma ajateenistuse kutselt.
  • Selleks, kutsumine ei muutuks liiga rohkearvuliseks pakume kogunemiskohta pereliikmetel ja lähedastel mitte tulla või seal pikalt mitte viibida. Palume mõistvat suhtumist!
  • Kogunemiskohtades tagatakse isikukaitsevahendid, kõiki kutsealuseid kraaditakse ja bussi sisenemisel tuleb täita terviseankeet.
  • Bussis tuleb kanda maski.
  • Kui kutsealusel on tekkinud tõsisemaid terviseprobleeme, mis võivad takistada ajateenistusse asumist, siis tuleb sellest varakult, kuid kindlasti hiljemalt kogunemiskohas teada anda ning esitada haigust kinnitavad dokumendid. Covid-19 kahtluse või kinnitatud diagnoosi puhul palume kindlasti Kaitseressursside Ametiga enne kutsumist ühendust võtta.

Lisainfo: www.kra.ee/tere-tulemast-teenistusse

Viimati uuendatud: 06.10.2020 17:09

Kas said vastuse oma küsimusele?

Täiendavat infot koroonaviiruse ja sellega seotud otsuste ning elukorralduse muutuste kohta saab infotelefonilt 1247.