Reisimine Eestisse - Eesti kodanikud ja elanikud

Ava kõik vastused

Tuleb arvestada, et pilet võib olla küll väljastatud, kuid lende jätkuvalt tühistatakse või lükatakse edasi. Seepärast on vajalik mitu päeva enne väljalendu asuda kontrollima, kas lend toimub või on tehtud muudatusi lennugraafikus.

Samuti tuleb täpsustada, kas on vahepeal tekkinud lisanõuded – tuleb esitada täiendavaid dokumente (nt kehtestatud on kohustus esitada viirusetesti tulemused jms).

Kindlasti on vajalik teha selgeks, millised nõuded kehtivad transiitriikides (st vahemaandumiste korral). Infot leiab www.reisitargalt.vm.ee.

Lennu toimumise päeval tuleb varakult lennujaama minna ja ennast esimeste seas lennule registreerida. Vähetähtis pole ka see, kas asukohariigist Eestisse saabumisel tuleb jääda eneseisolatsiooni või mitte. Siin on abiks välisministeeriumi koduleht.

Viimati uuendatud: 29.07.2020 14:08

Kas said vastuse oma küsimusele?

Kui oled USAs viisaga, pead täitma vormid I-539 ja I-912 (mõlemad veebisaidil https://www.uscis.gov/i-539-addresse) ning selgitama, miks Sa ei saanud õigel ajal lahkuda. Kui viisa kehtivus lõppeb lähipäevil, võta ühendust kodakondus- ja migratsiooniteenistusega.

Viimati uuendatud: 29.07.2020 14:08

Kas said vastuse oma küsimusele?

Eestisse lubatakse Eesti kodanikud ja need, kellel on Eesti elamisluba või elamisõigus, sealhulgas nn halli passi omanikud.

Viimati uuendatud: 29.06.2020 12:59

Kas said vastuse oma küsimusele?

Ta ei pea kummaski riigis isolatsiooni jääma, kuid peab hoidma kontaktide hulga võimalikult väikese.

Enne reisimist Soome tuleks tutvuda tagasipöördumise reeglitega.

Viimati uuendatud: 31.05.2020 12:57

Kas said vastuse oma küsimusele?

Venemaa valitsuse otsus sulgeda piirid 30. märtsil puudutab kõiki sõidukite, raudtee ja jalakäijate piiripunkte, sealhulgas Narva-Ivangorodi piiripunkti jalgsi läbimist. Venemaale on lubatud minna üksnes Vene kodanikel ja nende pereliikmetel või erandjuhtudel ravile või haigete sugulaste eest hoolitsema minekuks (viimasel juhul võimaldatakse ühekordne sissepääs).

Välismaalt Venemaale sisenejad peavad läbima 14-päevase eneseisolatsiooni, kui:

a) riiki sisenedes ilmnevad haigusnähud; b) kui uue koroonaviirusnakkuse test on PCR-ga positiivne; c) kuni uue koronaviirusnakkuse PCR-uuringu tulemuste negatiivsete tulemuste saamiseni.

Vene Föderatsiooni riigipiiri ületamisel esitage PCR testi tulemus, mis on tehtud mitte varem kui kolm kalendripäeva enne Vene Föderatsiooni saabumist või meditsiinidokumendid, mis kinnitavad immunoglobuliini G antikehade tuvastamist (kui neid on). PCR testi tulemuste puudumisel tuleb teha kolme kalendripäeva jooksul Venemaa Föderatsiooni PCR-uuring. Uuringute eest tasumine toimub vastavalt Vene Föderatsiooni õigusaktidele.

Eesti ja teiste Euroopa Liidu riikide kodanikke ning määratlemata kodakondsusega (st välismaalase passiga) inimesi lastakse endiselt Venemaalt välja. Samuti saavad Vene kodanikud, kellel on ka muu kodakondsus või välismaal alaline elamisõigus, väljuda Venemaalt, et minna oma alalisse elukohta.

Viimati uuendatud: 29.07.2020 14:11

Kas said vastuse oma küsimusele?

Arvestada tuleb sellega, et jätkuvalt võidakse piiranguid pikendada ja olukord võib muutuda kiiresti (sh koroonaviiruse levik riigis laieneda, st vaja on hoolt kanda oma tervise eest). Lisaks tuleks enda jaoks läbi mõelda mitmed varuplaanid, kui peaks suletama majutus- ja söögikohti, kaduda hooajatöö tegemise võimalus jms.

Kindlasti pööra tähelepanu, et viibiksid asukohariigis seaduslikult, näiteks kontrolli, kas vajad viisat, viisapikendust või elamisluba, kas pead end immigratsiooniametis registreerima.

Viimati uuendatud: 29.07.2020 14:05

Kas said vastuse oma küsimusele?

Esmajoones pöördu oma sugulaste ja sõprade poole. Kui neil puudub võimalus aidata, siis võta ühendust oma kohaliku omavalitsusega Eestis.

Kui ka siis lahendust ei leia, helista numbril +372 5301 9999, kuid palun arvesta, et riigipoolne toetus on võimalik vaid hädajuhtumite korral ning toetuse puhul on tegemist laenu, mitte kingitusega. Saadud rahaline abi tuleb riigile lepingu alusel tagasi maksta hiljemalt 90 päeva jooksul peale abisaaja Eestisse tagasijõudmist.

Viimati uuendatud: 29.07.2020 14:12

Kas said vastuse oma küsimusele?

Täiendavat infot koroonaviiruse ja sellega seotud otsuste ning elukorralduse muutuste kohta saab infotelefonilt 1247.